Garanti İade ve İptal Koşulları

 Y.SARIÇİÇEK İade ve Değişim şartlarımız


Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde Y.SARIÇİÇEK’un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Ürünü aldım kullandım memnun değilim kullanamıyorum iade etmek istiyorum

Y.SARIÇİÇEK satın almadan önce web sayfasında gerekli bütün bilgileri son kullanıcısına sunar. Gerekli bilgiye ulaşamadığınız takdirde telefonda gerekli bütün bilgiyi doğru bir şekilde tüketiciye bildirir. Fakat son kullanıcı tarafından kullanamadım, beğenmedim, memnun değilim gibi sorunlar Y.SARIÇİÇEK sorumluluğunda değildir bu tip durumlar da iade veya değişim talebi mümkün olmayacaktır.


Y.SARIÇİÇEK'dan yapmış olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Sipariş ettiğiniz ürünleri tedarik edip, kargoya vermemizden önce, siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, info@djsmultimedia.com adresine e-mail yoluyla iptal talebinizi bildirirseniz, en geç 7 gün içerisinde ödemeniz iade edilir. Ürünü firmamız tarafından tedarik edildikten sonraki süreçte iptal talebinde bulunursanız, ödeme tutarınız üzerinden %5 kesinti yapılarak iadeniz gerçekleştirilir.(Bu kesintinin nedeni bilinçli olarak firmamızı zarar uğratmak isten kişilere önlem almaktır)

Değerli müşterilerimizin dikkatine

İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içersinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 24 saat içersinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem;

ÖRN: 10/09/2007 tarihinde 60 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz (10 TL X 6 Taksit)

Ardından 12/09/2007 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 60 TL

Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2 -7 gün içersinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 60 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alış-veriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır. Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması ;

İşlem Tarihi

Dönem İçi İşlemler

Kalan Borç/Taksit

Tutar (TL)

10 Ekim 2007

Firma Ünvanı

10 X 6 -1. Taksit

60,00

10 Ekim 2007

Firma Ünvanı

10 X 6 -1 .taksit

-60,00

şeklinde giriş-çıkışlar halinde altı ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız,örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

* Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz.


Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)Özel Ürünler için iade şartları

Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Playstation, Printer ve Scanner iadesinde;

* Ürün kutusundaki koruma bandı açılmamalıdır. Ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır ve çizik, hasar vs. olmamalıdır. Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, playstation, printer ve scanner telefon iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır.


* Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.


Diğer Ürünlerin iadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler su arıtma cihazları ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler Örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

* Her türlü yazılım ve programlar

* DVD, VCD, CD ve kasetler

* Taşınabilir bilgisayarlar

* Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri , işlemciler vb. (toner, kartuş, şerit v.b)
* Saat ,her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri


İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 10 gün arasında değişmektedir. Göndermiş olduğunuz bilgiler Müşteri Hizmetleri bölümü tarafından incelenecek ve konu hakkında size ayrıntılı bilgi verilecektir.

İade işlemi onaylandığında size mail ve telefon ile bilgisi verilecek ve isteğinize bağlı olarak yeni bir sipariş verebilmeniz için hediye çeki yada para iadesi yapılacaktır.


Değişim Şartları

Satın aldığınız üründe fabrikasyon bir hata mevcutsa ve çalışmayan fonksiyonları mevcutsa 7 iş günü içerisinde tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir arızalı olan ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli inceleme yapılır ve müşteriden dilerse değişim veya para iadesi gerçekleştirilir.

Aldığım ürün arızalı ne yapmalıyım

Satın almış olduğunuz üründe kullanıcı tarafından bir hata yapılmadı ise bize bilgi vermeniz gerekmektedir.Y.SARIÇİÇEK hiçbir zaman müşterisini mağdur etmeyecektir sizin için sunabileceğimiz en iyi şartları tarafınıza sunar ve kararınıza göre işlem yaparız.(Başka ürün alma, para iadesi,aynı ürünle değişim )